Kurucumuz Hatice YAMA'dan Mesaj

  

             Okul, bir öğrencinin sadece öğrenme yeri olmayıp en çok zaman geçirdiği de bir mekandır. Öğrenmenin yanı sıra arkadaşlıklar edinme, kendisini ispat etme, gözlem yapabilme, paylaşma, sorumluluk alabilme, gruba uygun hareket edebilme, sosyalleşme gibi onlarca gereksinimini karşılamaktadır. Zekâ gelişiminin %70 lik kısmı 7 yaşına kadar tamamlanmakta ve öğrenme becerisinin bu yaşta gelişmekte olduğunu düşünürsek bu dönemde ortaya çıkan sapma ve olumsuzluklar çocuğun bütün yaşamını olumsuz yönde etkilemektedir. 

            Aile içi desteğin tek başına yetmediği, çocuğun kendi yaşıtlarıyla birlikte olabileceği, bedensel ve zihinsel gelişimlerini sağlıklı biçimde sürdürebilecekleri bir ortam olduğu için okul öncesi eğitim zorunlu ve gereklidir. Bizler NİLÜFER ANAOKULU olarak her öğrencinin duygusal, sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimi olan dört temel ihtiyacına cevap aramaktayız. 

Bunun için şu çağrımızı yapıyoruz;

  

Sizi evrensel bilgilerle donanmış zihinsel "aydınlığa, sanatın her çeşidiyle renklenmiş duygusal heyecana, etik değerlerle yücelmiş sosyal gelişime, sporun sağlıkla bütünleşmiş bedensel gelişimine, vizyona, erdeme, güvene ve gökyüzü enginliğinde bir hoşgörü atmosferine çağırıyoruz.”

  

          Bu mutlu yolculukta, önümüzdeki yıllarda da Nilüfer Anaokulu olarak eğitim vermeyi hedefliyoruz.

  

Saygılarımızla...


Kurucu

Hatice YAMA